مقالات

طراحی سایت خاتم سازی + قیمت و امکانات

طراحی سایت خاتم کاری + قیمت و امکانات

سلام این نوشته برای کسانی هست که در کار خاتم سازی هستن میتونه مفید واقع بشه و همچنین کسانی که میخواهند طراحی سایت در اصفهان و شیراز داشته باشند و بخان بیزنس خودشونو گسترش بدن

درست کردن خاتم خود یک عصر هنری مهم از ایران است که به خودی خود اهمیت معرفی ان به دیگر کشورها به وسیله طراحی سایت و فروختن ان به سایر کشورها را نیز هم باعث درامد بیشتر و معرفی ان به دیگر کشور ها میباشد.اصفهان نیز شهری است که بیشترین کارگاه خاتم کاری با تنوع محصول فراوانی دارد که این هنر اصیل ایرانی زنده نگه داشته.

چه مقدار هزینه برای این گونه سایت ها نیاز است ایا این کار به صرفه هست ؟

قیمت محصولات خاتم از حدود 100 هزار تا حدود 10000000 میلیون تومان میرود در بعضی موارد حتی بیشتر نیز میشود .کسی که کارگاه خاتم دارد نیز هر ماه چندین محصول ویا تنها 1 محصول از خود تولید میکند وزحمت بسیار زیادی برای ان میکشد تا این سند هنر  ایرانی به بازار عرضه شود . اما هزینه این گونه سایتها اگر به صورت تنها معرفی عصر شما باشد قیمت کمتر از سایت فروشگاهی دارد اما شما با یک سایت فروشگاهی محصولات خود را بدون واسته و ارزان تر و  با سود بیشتر به دیگران بفروشید . که قیمتی از 1 میلیون تا 3.5 میلیون خواهد بود. 

مشخصات به خصوص محصول

ابعاد  —cm
ابعاد صفحه داخلی ساعت — cm
وزن — گرم
نوع نقش
جنس
جنس قسمت خارجی بدنه
جنس خاتم
محل تولید اصفهان
سایر ویژگیها
اثر

برای دین امکانات و ویژگی ها به لبنک زیر مراجعه کنید

خدمات طراحی سایت الو وب

خاتم چیست ؟

سندی سالم و تشکیل ان چیزی با این ترکیب شکل و بدین صورت منحصر است به ما یعنی ما ایرانیان به خصوص اصفهانی ها که به ان خاتم سازی گویند . و از زمان عهد تیموریان که به ان خاتم بندی گفته میشود و ریشه ان تا اهد دیلمان باز میگردد یعنی بیش از 1000 سال قبل اما اینکه این هنر برامده از چوب را چگونه میسازند چگونه است.

مواد مورد نیاز

چوب چنار و گردو و دقدیم از چوب فوفل نیز استفاده میشده 2- سیم برنج و برنز 3-ورق مس

مراحل ساخت ان

بردین انواع درخت و وسیله برش دادن وسیله برش  اره فلکه گویند طول این تخته چوب ها باید طولی به اندازه 30 الی 40 سانت در شتی زخامت ان نیز برابر است با 1 الی 2 میلیمتر به وسیله اره های فارسی بری که منشوری بلند و باریک به دست اید که بعد به شکل مثلث متثاوی‌الاضلاع یا همان سه پلو برابر که اساس در خاتم و هاشیه متن همین مثلثی است که میبینید و در مرحله بعد ان را رنگ بندی میکنند که معمولا از رنگ خود چوب کمتر میگیرند و چوب را میپزند . 

گل بندی یا زرکشی

مثل فلزی در بین مثلث چوبی که به رنگ زرد میباشد و به شکل گرد در می اورند .

اما این سفیدی در خاتم چگونه درست میشود ؟ در قدیم از اج فیل و یا از چهار پایان دیگر میگرفتن اما حالا از دنده گاو برت سفیدی در خاتم استفاده میشود.

خاتم صنعتی است که میتوان در خانه نیز مشغول به کار شد و محصولات خود را با زدن فروشگاههای اینترنتی به دیگران معرفی کنید.

اشتراک این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *