مقالات

فروشگاه-مینا-کاری-در-اصفهان

طراحی سایت میناکاری

امروز بایکی دیگر از صنایع دستی اصفهان یعنی مینا کاری اشنا بشیم  و به  وکسانی که به دنبال  ایجاد طراحی وب سایت در اصفهان در زمینه صنایع دستی (مینا کاری ) هستند و از این طریق به گسترش تجارت و هنر خود به سراسر ایران هستند بپردازیم همچنین به قیمت و مزایای این کار نیز خواهیم پرداخت.

مینا کاری یکی از رشته های تزیینات فلز دانست با لعاب های رنگی در واقع پایه این هنر فلز میباشد فلزلتی همچون طلا نقره و بیشتر از همه مس میباشد.و سپس روی ان را با پوشش سلیس (شیشه ) لعاب میدهند و سپس ان را داخل کوره میپزند سپس با طرههایی که مد مظر انان هستند رنگ های اتشین نقاشیهای مخطلفی بر روی ان انجام بدهند وسپس دوباره در کوره پخته میشود و در اخر هنر مینا کاری به وجود خواهد امد.

اهمیت ایجاد وب سایت : از نظر هنری و تاریخی

اثاری که که در موزه های داخلی و خارجی وجود دارد نشان میدهد که مینا کاری در زمان صفویه بوده ودر روی قلافهای شمشیر که اقلب طلای میباشد که روی ان را مینا کاری میکنند و دوره افشاریه و زندیه نیز این هنر رواج داشته و در زمان محمد شاه ناصردین شاه در ان زمان هنرمندان بسیاری در این زمینه کار میکردند و اثاری متنوعی را درست کردند . وقتی این هنر از روی طلا کار انجام میشود جنبه اشرافی نیز به خود میگیرد. امابه دلیل بالا بودن هزینه این هنر کم رنگ تر شده تا سال 1310 یک نیاز اجتماعی ایجاد میشود که در ایتدا به روی دکمه سربازان بوده . اما از سال 1330 گسترش ان بیشتر شده از ضروف مختلف انواع اقسام بشقاب ها ، گلدان ها و سایر موارد دیگر .. پس با ایجاد یک وب سایت و معرفی کارگاه و محصولات خود میتوان به درامد بیشتر و هم چنین گسترش این هنر ایرانی کمک کرد .

همان طور که در تصویر میبینید میتوان به وسیله فیلترینگ محصولات مورد نظر را به مشتری نشان داد و بسیار دیگر از موارد.

دسته بندی محصول در صفحه تکی محصول

 نوع کاربرد محصول   خانگی ، تزئینی یا ..
 ابعاد محصول  500*500
 وزن محصول  5 kg
 جنس بدنه  مس یا طلا
 بدنه قلم زنی شده  خیر یا بله
 محل تولید  مثلا اصفهان
 سایر توضیحات  مثلا تکنولوژی تولید محصول

دسته بندی محصول در صفحه لیست شده

 دسته‌بندی محصول   :
  فقط کالاهای موجود
 برند محصول
 رنگ
 نوع
 کاربرد محصول
 جنس بدنه
 محدوده قیمت
 کالای اماده ارسال

هزینه پیاده سازی وب سایت

قیمت با توجه به امکانات مورد نیاز و بسیاری دیگر از مواد که در صفحه سفارشات میتوانید مشاهده کنید چیزی نزدیک به 2000 الی 40000 میلیون میباشد . اما ایا این هزینه ایا به صرفه است ؟ قیمت محصولات مینا کاری به صورت معمول از 100000 هزار تومان  تا 80000000 میلیون در بعضی از محصولات که تمام دست و از جنس مینا میاشد  تا 10 میلیون نیز قیمت دارد . حالا تصمیم با شماست !!

فراموش نکنیم : مینا کاری اثری است هنری و یکتا دارای استحکام بالا و ثبات رنگ و در برخی موارد دارای شناسنامه اثر نیز میباشد و چشم هر کسی به خود خیره میکند. اَلو وب

 

اشتراک این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *