مقالات

توضیحات-متا-و-طول-ان

توضیحات متا و مقدار طول ان

توضیحات متا چیست ؟ زمانی که شما عبارتی در گوگل سرچ میکنید و وب سایت های محتلفی در نتایج جستجو میباشد در قسمت پایین اسم دامنه وب سایت توضیح کوتاه راجب پستی که شما نوشته اید را گوگل نمایش میدهد. این توضیحات تاثیر به سازی در رتبه بندی seo سایت شما خاهد داشت البته یک عامل از حدود 140 مورد مهم سئو میباشد. بسته به نوع cms که شما استفاده میکنید و یا از طراحی وب سایت اختصاصی استفاده میکنید این توضیحات میتواند پر شود یا ان را خالی بگزارید تا موتورهای جستجو تصمیم بگیرند که کدام بخش از ان را به بازدید کننده نشان دهند

اما این توضیحات به دوصورت میتوانند پر شود یا با نوشتن یک متن پیوسته و قرار دادن کلمات کلیدی و یا با چند جمله کوتاه و جدا از هم .

خوب تا نوامر 2017 طول توضیحات متا نزدیک به 160 عدد بود اما بعد از ان تاریخ گوگل اعلام کرد طول توضیحات را به 320 کارکتر تغییر داد اما طولی نکشید که در اوایل سال 2018 دوباره گوگل اعلام کرد توضیحات متا به 155 کاراکتر شود خوب این کار از سمت گوگل کمی عجیب بود و بسیاری از سئو کاران مجبور میشدند دوباره توضیحات متا را تغییر دهند. اما گوگل اعلام کردی کسانی که بیشتر از 155 کاراکتر نیز گزاشته اند جریمه نمیشوند ولی توضیحات اضافه انان در نظر گرفته نمیشود.

دقت کنید اگر هر جمله در اون صفحه باشه و شما همان جمله در گوگل تایپ کنید توضیحات کوتاه مقدارش تغییر میکنه و اون جمله که شما سرچ کردید را در توضیحات به ما نشان خواهد داد.پس زیاد روی توضیحات متا فوکوس نکنید. و بدون نوشتن توضیحات متا شانس رتبه گرفتن در کلمه کلیدی مورد نظر را دارید.

نکات مهم seo سایت در توضیحات متا

1-هرگز در قسمت توضیحات از کدهای جوا اسکریپت  یا css و هیچ کد دیگری استفاده نکنید تنها و تنها از حروف استفاده شود زیرا در قیر این صورت گوگل ان را به عنوان توضیحات کوتاه در نظر نخاهد گرفت.

2-توضیحات متا را به گونه ای که بازدید کننده ان را سرچ میکند بنویسد و از جملات جذاب برای بالا بردن نرخ کلیک یا ctr استفاده کنید.

3-توضیحات متا به گونه بنویسید که در قسمت وب مستر تولز مانند شکل زیر اروری را نبینید اگر اروری را دریافت کردید روی ان کلیک کرده و ان را رفع کنید ( اگر حوصله رفع عیب توضیحات متا را دارید صفحه مورد نظر پاک کنید تا خود گوگل تصمیم بگیرد که چه توضیحی را به ان اضاف کند اگر باز هم ارور رفع نشد خودتان توضیحات را پر کنید.)

 

مسیر در وب مستر تولز قدیمی                                         ادرس کامل دامنه=webmasters/tools/html-suggestions?hl=en&siteUrl

توضیحات-متا-و-طول-ان-چقدر-باید-باشد

گزینه های دیگر

Long meta descriptions و  Short meta descriptions به ترتیب توضیحات بلند و توضیحات کوتاه  همان طور که قبلا گفتنم در صورت ننوشتن توضیحات متا دیگر در این دو مورد اروری را دریافت نمیکنید.

اشتراک این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *