مقالات

نقش-سرعت-سایت-در-سئو

نقش سرعت سایت در سئو

سرعت بارگزاری صفحات نقش بسیار تعیین کننده در سئو و بهینه سازی سایت دارد چون گوگل همیشه به راحتر بودن کاربر اهمیت میدهد . اگر سرعت بارگزاری سایت بین 1 تا 7 ثانیه است خوب است در غیر این صورت نمیتوانید در کلمه کلید ان صفحه از رتبه بندی خوبی بهرمند شوید

1-استفاده از cdn یا هاست ابری !!

موارد دیگیری که به بالا بردن سرعت سایت کمک میکنه سرویس cdn یباشد شرکتهایی هستند که سرویس cdn را ارائه میدهد این سرویس به این گونه عمل خاهد کرد که اگر کسی سایت شما را در کشور برزیل بخاهد بازدید کند با کسی که در کشور هلند بخاد بازدید کنه سرعت باز کردن صفحه متفاوت میباشد cdn این کمک را میکنه سایت شما در چندین کشور هاست بشود تا هر کاربر در هر کشور که بخاد از سایت بازدید کنه به نزدیک ترین سرور وصل بشود سایتهایی مثل اموزون به خاطر مشتریها در سراسر دنیا دار از این سرویس استفاده میکنه اگر درسایت شما در  ایران است و یک سایت فارسی دارین نیاز به این سرویس نخاهی داشت جز هزینه اضافه  مزیتی خاص دیگری نخاهد داشت.

فرض کنید میخاهید پیاده سازی سایت در اصفهان را انجام دهید بازدید کننده شما چه در اصفهان باشد چه در تبریز در نهایت بازدید کننده باید به سرور شما وصل شود که یا در اروپا است یا در ایران که اگر در ایران باشد ping شما پایین میاید و لود سایت شما افزایش میابد .

حالا همین سایت شما که در اصفهان بود اگر از سرویس cdn استفاده میکردید لود سایت کند تر میشد نسبت به ایران زیرا گوگل ایجنتی در ایران ندارد و تا این لحضه هیچ گونه سرویس ابری در ایران وجود ندارد پس گوگا مجبور میشد به نزدیک ترین کشوری که از سرویس کلود استفاده میکند مراجعه کند.

2-استفاده از سرویس انلاین در جهت بهینه سازی سایت

دو سرویس پایین به وب سایت شما از 0 تا 100 رتبه میدهد .

1-google page speed

2-gtmetrix

هر دو سرویس هم موبایل و هم دستکتاب را به ما نشان میدهند و راهکارهایی جهت از بین بردن ارور ها صفحه  و بالا بردن سرعت صفحه به ما پیشنهاد میکنند. اینم بگم هیچ کدام از این دو سرویس agent در ایران ندارند و ممکنه زمان بارگزاری صفحات را  مقداری بالا یا پایین نشون بدن بیشتر شما تمرکزتون رو به بهینه سازی و رفع ارور ها بگزارید

google page speed اطلاعات میدان ،خلاصه وضعیت ، باز شدن اولین عکس و نوشته و یاز لود کامل صفحه ، کمک به لود تصویر ، کدهای css ، کمک به کم کردن ریکوئست به سرور ، و موارد قابل قبول پاس شده از نظر گوگل را به شما میدهد.

3-استفاده از کش

یکی از موارد که توصیه میکنم حتما از ان استفاده کنید استفاده از کش در سایت میباشد در وردپرس پلاگین هایی متفاوتی وجود دارد .کش به شما کمک میکند هنگامی که کاربری وارد سایت شما میشود به طبع با مرور گری که وارد سایت شما میشود تمامی کدها، عکس، ویدو یک  بار در مرورگر خود لود میکند هنگامی که کاربر دوباره بخاهد وارد سایت شما شود به شرطی که کش مرور گر خود را پاک نکند سایت شما در کمتر از 1 ثانیه یاز خاهد شد بسته به این که طراحی سایت شما این کش را چگونه و با چه امکاناتی طراحی کند متفاوت است مثلا میتواند بگوید کش برای موبایل و یا دستکتاب باشد یا نه ، لیزی لود تصاویر ، کش برای هر صفحه به صورت جداگانه ، زمان خالی شدن کش هر چند ساعت یک بار باشد و موارد دیگر

4-استفاده از فتوشاپ و یا ابزار انلاین

-دو سایت Compressor.io و TinyPNG بدون پایین اوردن کیفیت عکس حجم عکس را کم میکند واقعا عالی هستند .

-استفاده از گزینه save for web در فتوشاپ برای پایین اوردن حجم عکس استفاده کنید

 

5-استفاده از سرویس اختصای

اکثر سایتهای در ایران از هاست اشتراکی استفاده میکنند استفاده از این سرویسها در صورتی خوب هست که در کل کیفیت خوبی داشته باشد و کانفینگ خوبی را برای cms های مختلف پیکر بندی کنند اگه بخام یه سرویس خوب اشتراکی در ایران بخاهم معرفی بکنم بدون شک تا این تاریخ شرکت اسیا تک میباشد بدون هیچ گونه تبلیغی  . اما در صورت استفاده از سرویس اختصای در واقع خودتان مهمان حودتان هستید و 100 البته سرعت بهتر قابل انعطاف تر و بسیار بسیار قویتر خواهید بود ولی هزینه این سرویس ها چندین برابر هاست اشتراکی میباشد . معمولا وقتی کسب کار شما در اینترنت به صود دهی چند میلیونی میرسد استفاده از این سرویس حتما حتما پیشنهاد میشود.

 

اشتراک این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *