مقالات

ایا-پیج-رنک-در سئو-تاثیر دارد؟

ایا پیج رنک در سئو تاثیر دارد؟

رنک دامنه یا همان پیج اتوریتی این سوال پیش امده که ایا هنوز پیج اتوریتی در سئو وب سایت فعال میباشد یا خیر ؟ خوب اول نگاهی کنیم به سایت هایی که پیج رنک را به نشان میدهد با یکسرچ ساده در گوگل مثلا با عبارتpagerank سایتهایی پیدا میشه که   این قابلیت و دیگر اطلاعات اولیه به شما میدهند ممکنه این سایتهای مختلف اطلاعات یکسانی نداشته باشد که این به خاطر اپدیت شدن انها میباشد. البته معروف ترین این سایتها هم سایت موز است

حالا این سوال پیش میاد که پیج اتوریتی چه گونه به دست میاد ؟ خوب ساده هست با توجه به بک لینکها ،لینکهای ورودی خروجی و تعدا ip ها و کیفیت محتوا همچنین حجم محتوا میتونه یک عددی رو بگیره یه . این عدد به دست امده در صفحات مختلف وب سایت متفاوت میباشد .

اما معیار امتیاز دامنه مثل پیج اتوریتی هست البته با نگاه کلی تر.امتیاز های گفته شده تا عدد 100 میباشد در ایران سایتهای معروف به امتیاز 50 الی 60 هم رسیده اند که بسیار امتیاز زیادی هست امتیاز پیج و دامنه تا عدد 20 به راحتی به دست میاد ولی این عدد به بالا هر چقدر که بالاتر میرود بسیار سخت تر نیز میشود چند سال پیچ این امتیاز هر چند ماه یک بار اپدیت میشد اما امروزه بسیار سریع تر این اتفاق میوفته  اون هم شامل اپدیت های بزرگ و کوچک میباشد

نکته:  به نظر من دامین اتوریتی زیاد مهم نیست مهم پیج رنک شما میباشد  چرا چون فرض کنید شما در کلمه کلیدی بخایید بالا بیارید و از یکی از بلاگهای ایرانی یا خارجی  ویا در یک سایت معروف سرویس میگیرید و محتوایی در یکی از برگه های ان مینویسید ولی کیفیت ان چنانی نداره محتوای شما حوب نیاید انتضار داشته باشید با پیج رنک 1 و دامین مثلا 50 تاثیر پذیر باشد ولی عکس عکس این موضوع درست شما پیج رنک بالا داشته باش ولی دامین اتوریتی شما مقداری پایینی داشته باشه.

نکته :تو بحث بک لینک با توجه به گرفتن تعداد بک لینک از یک یا چند دامنه تعداد ip های مختلف مهم میباشد.یه چیزی که خیلی مشخصه هر چقدر تعداد بک لینکها از دامنه های مختلف و ip های مختلف باشه بهتر میباشد.

معرفی-شغل خود-با-طراحی سایت-الو وب
سئو-کار حرفهای-با-الو وب

شاید شنیده باشید بعضی از سایتها در زمینه سئو و فروش دامنه باDomain Authority / Page Authority بالا فعالیت میکند و میگن بیا این دامنه از ما بخر تا بیای بالا ببنید این موضوع کاملا مشخص هست اگر شما این دامنه بخری و مرتبت با موضوع کار شما باشه خوب میتونید نتیجه خوبی هم بگیرید ولی اگه موضوع مرتبت نباشه خوب مشخص..

حالا اگه بخریم و ریدایرکت کنیم  به یه دامنه دیگه چه اتفاقی میوفته احتمالا هیچ تاثیری نخواهد داشت و شما وقت خودتونو تلف میکیند این شما فک کنید دامنه پیج رنک یه سایتو به سایت دیگه میتونید بدید کاملا اشتباه و دور از ذهن است مگر این که هر دو سایت یک موضع داشته باشه که اون هم قوانین خاص خودشو داره که خارج از این بحث است

اما سوال این بود ایا پیج رنک دامنه هنوز مهم است یا  به گفته مدیران گوگل این موضوع پیج رنک دیگه مهم نیست ؟؟ اما نظر طراحی سایت اَلو وب این است که اولا گوگل هیچ وقت نمیگه 100 % این موضوع بی تاثیر است میگه مثل قدیم نیست از طرفی وقتی یه سایت چند سال تو یه زمینه داره فعالیت میکنه که احتمالا یه سری سایتای دیگه بهش لینک دادن و محتواش تو وب پخش شده مثل شبکه های اجتماعی داخلی یا خارجی و احتمالا اسم سایت تو فرومها یا کامنتها اورده شده باشه خوب این خودش یه امتیاز محسوب میشه  و پیج رنک سایت بالا میره در واقع سئو مثل یه مغازه میمونه تو یه محله هر چقدر قدیمی تر باشید مردم بیشتر شما رو میشناسند یه مثله دیگه هست این هست که شما تلاش نمیکنی که فقط پیج رنک بالا بره بلکه تلاش میکنی کلمه کلیدیت بالا بره این موضوع شامل بیش از 300 مورد هست که پیج رنک جزء اون میشه و بالا رفتن ان مستلزم زمان و با بالا رفتن عمر سایت معیار های دیگه سایت شما به صورت نا محصوص ممکنه بالا بره مثلا کلیک بر روی بک لینهای شما.

حالا چه کار کنیم که تو یه زمان کوتاه با پیج رنک پایین رقیب ها رو بگیریم خوب اگر زمینه کاریه شما در زمینه  سایت فروشگاهی باشه و شما کفی کفش یا واکس به فروش برسونید اگه رقبای شما بد کار کرده باشند و شما در یک زمان 3 ماهه که سایت تازه اومده باشه بالا عالی کار بکنید شانس اینو دارید که رقیبتونو بگیرید و در یک شرایط برابر و حتی 45 الی 55 یعنی شما 10% از رقیبتون بهتر کار کرده باشید انتظار این رو نداشته باشید که بتونید رقیب خودتونو تو محدود سه ماه بگییرید .

.

اشتراک این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *