مقالات

انتخاب-نام-دامنه-در-سئو

انتخاب نام دامنه در سئو

انتخاب نام دامنه به اعتقاد بعضی ها مهم نیست و برای بعضی از سئو کاران بسیار پر اهمیت است.از نظر طراحی سایت الو وب نیز اهمیت تاثیری بسیار زیادی دارد .در این پست به وجهای مختلف اسم دامنه خواهیم پرداخت.

پسوند دامنه

مانند com. net. ir .bez .نیز دو دسته گی در سئو کاران ایجاد کرده.از نظر ما فرقی نداره  ولی اگر سایت شما یک سایت چند زبانه هست بهتر از دامنه com net … نظیر اینها بهتر استفاده بشه تا گوگل شما رو جدی تر بگیره  ولی استفده از دامنه های رایگان اصلا توصیه نمیشود زیرا از نظر موتورهای جستجو میخاهند بفهمند چقدر شما مسمم دار کار خود هستید.

اما قدمت دامنه چقدر مهمه از نظر seo

در شریط برابر در یک کلمه کلیدی شما با بالا بردن زمان تمدید دامنه به 5 سال و یا به بالاتر شما به گوگل میفهمانید که چقدر در کار خود مسمم هستید و رشد محسوسی را خواهید دید. حتی سایتهای بزرگ سئو این پیشنهاد را به بقیه میدهند.

عمر دامنه :

به گفته مت کات به مدیر قسمت بخش اسپمینگ گوگل ما در مورد عمر دامنه با بعضی کشورها مانند ژاپن /فرانسه و چند کشور دیگه که البته ایران جزء اونها نیست اطلاعات دامنه در سایت ho is به مشکل دارن و نمیتونن بفهمن که فلان دامنه کی ثبت شده بنا بر این معیار عمر دامنه اولین باری هست که رباتهای گوگل ان را بازدید میکنند.یعنی شما اسال پیش دامنه خودتون رو 1 سال یا 10 سال پیش ثبت کردید ولی امروز رباتهای گوگل سایت شما را دیده اند پس ملاک عمر دامنه شما همین امروز هست.

همچنین مت کات به این مورد هم اشاره میکنه که عمر دامنه مهم نیست و حتی مواردی هم مشاهده شده که در عرض دوماه در کلمات کلیدی در صفحه یک دیده شده اند در واقع ما به کسب کارهای جدید اهمیت میدهیم.همچنین اطلاعت hois را از سال اوایل سال 2008 دارن و البته به لطف لینکهایی که در گوگل هستند ما میتونیم متوجه بشیم این مورد را.

مت کات

مت کاتمدیر بخش اسپم - گوگل

دامنه ir و دامنه فارسی و تاثیر ان در seo

دامنه فارسی که جدید اومده که شرکت nic معرفی میکنه و در سئو خیلی تاثیری خوبی داره  و مشکل فنی نداره اما این دامنه مشکل در تایپ کردن دارن . مثلا شما اگر در کلمه خدمات طراحی وب اصفهان میخاهید بالا بیایید و میاد دامنه خودتو را این گونه درست میکنید  ir.طراحیسایت

دامنه ir به صورت خود کار محل شناسایی ان برای گوگل ایران میباشد و نمیشه کاریش کرد حتی شما نمیتونید برای کشورهای همسایه نیز ان را بهینه سازی کنید مگر این که که شما دامنه دیگری داشته باشید و در قسمت target webmaster tools محل خود را تغییر دهید و استفاده از ریدایرکت اصلا کار مناسبی نخواهد بود مگر این که ریدایرکت را رو وی دامنه com شما شود. این گونه موارد مربوط به بحث local seo میباشد. در مواردی هم هست که شما لوکال نیستید و میخاهید طراحی سایت فروشگاهی انجام دهید و مشتریان شما در سراسر دنیا هستیند مانند ebay که شما باید خیلی از موارد را درست انجام دهید مانند گرفتن دامنه های مختلف بسته به نوع ورودی های ip کشورهای محتلف و موارد دیگر.

نرخ تبدیل به نسب اسم دامنه

نرخ تبدیل یعنی تعداد جستجو هایی که انجام میشود به نسب کلیک هایی که روی دامنه شما انجام میشود . وقتی شما یک جمله ای رو سرچ میکنی طراحی سایت شرکتی

اگر اسم دامنه ای Web design company کلیک کنید خیلی بیشتر تا اینکه اسم دامنه باشه Cat on the street بنا براین اگر کلمه کلیدی مهمی دارید کار میکنید بهتر هست که قسمتی یا همه ان را در اسم دامنه خودتون بیارید.انتخاب یک دامنه مناسب و زیبا با نوشتن راحت خیلی خوب است.

نکاتی در انتخاب دامنه

exact match domain :اگر شما سرچ کنید سئو کار در اصفهان احتمال بالا امدن  ادرس صفحه alloweb.ir/seo-website-isfahan زیاد است .حالا اگر شما جمله سرچ بکنید که در وب فارسی وجود نداشته پیشنهاد گوگل از نتایج مشابه انگلسی میباشد که در واقع این کار translate.google.com کارش همین است.که بتونه زبان وب را به هم نزدیک کنید در واقع در بحت گوگل ادورد نیز است اگر شما در کلمه طراحی سایت تبلیغ بگیرید و دامنه شما Web design باشه قیمت کمتری بابت تبلیغ به گوگل خواهید داد چرا به بحث exact match domain البته هرچه  بیشتر قوانین بهینه سازی بیشتر رعایت کنید قیمت کمتری باید پول بدهید.

سابقه صاحب امتیاز

اگر به هر دلیل دامنه که خریدید جزء اسپم گوگل بود شما باید اسم صاحب دامنه ، جیمیل و هر چیز دیگری را تغییر دهید و به اسم دیگری ان راثبت کنید که گوگل متوجه یشه دیگه اون دامنه دیگه وجود نداره و این یک سایت دیگری هست.

نداشتن خط فاصله

این خیلی قعی نیست اما بهتر دامنه شما بدون خط فاصله باشه چون وقتی بازدید کننده میخاد روی پیشنهادات گوگل کلیک کنه برا بازدید کننده خواشیند تر که روی لینک کوتاه کلیک کنه و ممکنه که فک کنه که این سایت خیلی معتبر تر هست.

اشتراک این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *