مقالات

جستجو , مدیریت , طراحی وب سایت در وردپرس

شمابه راحتی میتوانید جستجو , مدیریت , تگ زدن  طراحی وب سایت در وردپرس تجربه کنید.

بايگانی و جستجو
بايگانی
وردپرس بطور خودكار مطلب هاي شما را بر حسب مقدارهايی دسته بندي میكند. شما میتوانيددسته بندي هايی زمانی بر حسب روز – هفته – ماه و سال داشته باشيد. از ديگر دستهبنديها میشود به دسته بندي موضوعاتی و دسته بندي برحسب نويسنده راهم اشاره نمود.

جستجو
وردپرس داراي يك موتور جستجو براي مطلب ها است. كه كاربران بوسيله اين جستجو میتوانند در مطلب هاشما جستجو نمايند. اين قسمت با نصب يك پلاگين میتواند خيلی دقيق تر شود.

بحث و نظرات
ساخت يك انجمن وردپرس ابزاري براي ايجاد يك شبكه اجتماعی نيست اما با داشتن قابليتهايی مانند بازتاب pingbacks و نظرها میتواند ارتباط خوبی بين شما با كاربران و ديگر سايت برقرار كند.

اجازه براي تگ هاي html

وردپرس به كاربران اجازه استفاده از تعداد محدودي از كدهاي مربوط به html را در بخش نظرها میدهد به شكلی كه اين تگها هيچگونه مشكل خاص امنيتی براي شما به وجود نمی آورند.

مديريت
شما در وردپرس میتوانيد مديريت خيلی دقيقتري بر روي نظرها و بازتابها داشته باشيد:

1. تمام نظرات را پيش از نمايش در سايت ببينيد.
2. نظرهايی داراي كلمات مشخص داشته باشد.
3. نظرهاي فرستاده شده از يك آي پی خاص باشد.
4. نظرهايی با بيش از يك تعداد مشخص لينك شود.

در كنار اين گزينه ها يك ضد اسپم خيلی قوي هم در وردپرس وجود دارد.

اطلاع رسانی
شما میتوانيد وردپرس را طوري تنظيم نماييد كه در صورت ارسال يك نظر جديد و يا قرار گرفتن يك نظر در بخش مديريت به شما ايميل بفرستد.

ساخت و مديريت لينکستان
لينکستان
با لينكستان شما میتوانيد به دوستان  مورد علاقه خود لينك بدهيد ویا اگر از طراحی سایت که در جایی دیده اید و از ان خوشتان امده به دیگران لینک دهید تا ديگران را هم براي خواندن مطالب شما با خبر كنيد. وردپرس با داشتن اين بخش به شما اجازه اضافه كردن و مديريت لينك دوستانتان را میدهد.

دسته بندي
شما میتوانيد حتی براي لينكهايتان دسته بندي درست كنيد. اين ويژگی به شما اجازه میدهد تا مديريت بهتري روي لينك هايتان داشته باشيد و بتوانيد به نحوهي بهتري آنرا عرضه نماييد.

وارد كننده

اگر شما قبلا از سرويسهايی مانند Blogrolling يا به فارسی بلاگرد استفاده میكرديد كافی است آدرس لينك يا فايل OPML آنرا به وردپرس بدهيد تا در كمتر از چند لحظه لينكهايی كه در اين سرويس ها داشتيد به وردپرس منتقل بشود.

خروجی

وردپرس هم براي اين بخش خروجی OPML میدهد. شما میتوانيد از اين فايل به عنوان فايل پشتيبان وب سایت خود براي اين بخش يا انتقال اطلاعات اين قسمت به ديگر سرويسهاي مشابه استفاده نماييد.

نمايش
شما میتوانيد با استفاده از تگ پوسته اين قسمت هر جا كه لازم داريد اين لينكها را با دستهبندي و مرتب سازي مورد نظر خودتان به نمايش در بياوريد.شما در بالا با بعضی از قابليتهاي وردپرس آشنا شديد. شما بوسيله افزونههاي زيادي كه براي وردپرستوليد شدهاند میتوانيد هر ويژگی كه در فكر خود داريد را به وردپرس بيفزاييد.

اشتراک این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *