مقالات

درگاه بانکی -طراحی سایت فروشگاهی.1

اتصال به درگاه بانکی ووکامرز | طراحی سایت فروشگاه اینترنتی قسمت5

یک تمایز بزرگ در فروشگاه های فیزیکی و مجازی در این نقطه میباشد یعنی اتصال وب سایت به درگاه بانکی . برای فروش محصولات در وب سایت فروشگاهی نیاز به یک درگاه امن و راحت میباشد. ووکامرز امکانات بسیار خوبی در برای سایت های فروشگاهی دارد  همچون محاسبه خود کار قیمت کالا به تعداد مختلف کد تخفیف و بسیاری از امکانات دیگر که به وسیله پلاگینهایی که به این سیستم وصل میشود انجام میدهد.

خوب دونوعدرگاه پرداخت اینترنتی وجود دارد 1- مستقیم 2- غیر مستقیم

مستقیم یعنی شما بعد از انکه از سایت e نماد نشان اعتماد را گرفتید با مراجعه به بانکهای مانند ملت -اقتصاد نوین و غیره درگاه پرداخت میگیرید و پس از خرید پول بدون واسطه به حساب شما واریز میشود.

روش غیر مستقیم : وقتی شما نمیتونی از روش مستقیم درگاه بگیرید وبا مشکلاتی مثل گرفتن مجوز e نماد برمیخورید  از راه دوم میرید از درگاه پرداخت زرین پال پارس پال و غیره بدون داشتن e نماد فقط فرقش این که یه درصدی کمی از فروش شما ور میدارد و پس از پرداخت ائل پول به حساب اونا واریز میشود بعد از ورداشتن درصد خودشون پول به حساب شما واریز میشود.

یه خوبی که این روش داره شما میتونید چندتا  این  پلاگین درگاه بانکی به صورت رایگان نصب کنید و بعد مشتری از هر کدوم که دوست داشت پرداخت انجام بدهد. ابته بعضی هاشونم به با پرداخت کمی هزینه دریافت کنید.

خوب اگه میخاید بدونید این پلاگین ها رو کی درست میکنه که ما توسط اون سایت فروشگاهیمونو را طراحی میکنیم  این پلاگن ها توسط خود بانک ها و یا شرکت های مختلف طراحی میشوند و بعد در اختیار عموم قرا ر میگیرد و از امنیت بسیار بالایی تا به تین لحظه برخودار هستن.

برای دریایفت برید به سایت ووکامرز فارسی و در از قسمت پلاگین روی گزینه افزونه رایگان ووکامرز کلیک کنید.

http://woocommerce.ir/category/woocommerce-plugin/free-woocommerce-plugin/

پلاگین-ووکامرز-برای-سایت-فروشگاه1

یه درگاه پرداخت مختلف مانند زرین پال – ملت- پارس پال – سامان وجود دارد .

نصب پلاگی بانک ملت

درگاه ملت

بعد نصب میرید توقسمت پیکربندی ووکامرز و همان طوری که میبینید درگاه بانک ملت به تبهای ما اضافه شده . روی گزینه فعال سازی درگاه بانک ملت کلیک کنید. عنوان به طور پیش فرض بانک ملت – توضیحات درگاه میتونید خودتون جمله اضاف کنید این جمله ها برای مشتری در هنگام پرداخت نشان داده میشود.

تنظیمات بانک ملت :پس از اراعه درخواست به بانک ملت به شما شماره ترمینال نام کاربری و کلمه عبور میدهد و در این قسمت پر میکنید.

پیام پرداخت موفق : بعد از خرید به مشتری یه پیام نشان میدهد که این فیلد همان فیلد است. /پیام پرداخت ناموفق که مثل مورد بالا معلومه./ و پیام انصراف از پرداخت

خوب برمیگردم یه سایت فروشگاهیمون فرض کنید مشتری میاد و روی گزینه خرید کلیک میکنه .

درگاه بانکی -طراحی سایت فروشگاهی.1
درگاه بانکی -طراحی سایت فروشگاهی.1

بعد وارد این صفحه میشود.

در شکل هرچی تعداد بیشتر کنیم ووکامرز خودکار قیمت بالا میبره . گزینه استفاده از کد تخفیف کاری بهش نداریم بعد توضیح میدم چون خیلی بحص مفصلی روی ادامه دادن خرید کلیک کنید.

سبد-خرید3
سبد-خریدفروشگاه اینترنتی

یه سری نقطه قرمز مشخص کردیم که اینا رو مشتری حتما باید پر کنه که اینا رو خودمون در جای دیگیر میتونیم بهش بگیم که ایا اجبار باشه اینو پر کنه یا نه و یا ثبت نام بکنه در سایت یا نه. که این بعد درس میدم ولی بهتر هست که دست به این گزینها نزید چون که مشتری که در سایت ثبت نام میکنه و خرید میزنه از فروشگاه اینترنتی بعد میتونه با لاگین کردن در سایت تاریخ چه خریدشو ببینه.

روی گزینه ثبت سفارش کلید کنید.  

در صفحه بعد روی گزینه اتمام سبد خرید کلیک کنید و بهد به درگاه بانکی متصل میشوید و اطلاعات بانکی پر میکنید تمام .

برای سفارش طراحی سایت های فروشگاه اینترنتی با امکانات بسیار پیشرفته و ما تماس بگیرید طراحی سایت الووب.

 

اشتراک این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *