مقالات

اموزش طراحی سایت با Dreamweaver انتخاب تگ و دامنه (قسمت3)

در این قسمت از طراحی سایت با Dreamweaver به زدن تگ و انتخاب دامنه می پردازیم

1- انتخابگر تگ: دسترسی آسان به تگ های HTML عنصر انتخاب شده در محيط Design يا کد را فراهم می سازد. همان طور که در شکل مشاهده کنيد، انتخابگر تگ ، شما را در انتخاب هر کدام از تگهای HTML که ي ک ش يی را کنترل می کنند کمک می کند.انتخواب تگ

2-اندازه پنجره: منوی کشو يی اندازه پنجره ، به ما در ايجاد يک درجه وضوح دلخواه در صفحه نما يش کمک میکند . اين امکان را فراهم می سازد تا متوجه شو يد که صفحه در مانيتورهای مختلف چگونه ديده می شود.

به اندازه های موجود در منوی اندازه پنجره دقت کنيد: مقاديری که در سمت راست شکل (داخل پرانتز قرار دارند ) ليست شده اند بيان کننده درجه وضوح صفحه می باشند. اعدادی که در سمت چپ ا ين منو قرار گرفته اند ابعاد تخمينی کادرمحاوره ای مرورگر می باشند.

3-سرعت بارگذاری : قسمت سوم نوار وضع يت مربوط به سرعت بارگذاری صفحه م ی باشد که زمان بارشدن صفحه را به کاربر نشان می دهد (حجم صفحه را بر اساس کيلو بايت و مدت زمان بازشدن را بر اساس ثانيه نشان می دهد ). هم چنين در ا ين قسمت مدت زمان دريافت صفحه توسط کاربر ی که از مودم  28 کیلوبایت در ثانیه استفاده می کند، نشان داده می شود.

نکته: تنظيمات پيش فرض مودم گزينه 28 کیلوبایت در ثانيه میباشد.و شما می توانيد سرعت مودم را از طريق منوی Edit>Preferences>Status Bar تغيير دهيد.

برای قرار دادن  وب سایت خود در شبکه اينترنت به ثبت دامنه (Domain)  و اجاره فضای مورد نياز داريد . دامنه نامی است که برای طراحی وب سایت خود می بايست انتخاب نماييد به طور مثال www.alloweb.i  و فضای مورد نظر (Host) مقدار فضايی است که به شما داده می شود که وب سايت خود را روی آن قرار دهيد و اين مقدار فضا برروی دامنه شما تنظيم می گردد،

سپس وقتی اسم دامنه شما در نوار آدرس مرورگر نوشته می شود، اطلاعات واقع برروی فضا (Host) که شما از قبل upload کرده ايد نمايش داده می شود.

برای نام گذاری دامنه بهتر است از قوانين زير تبعيت کنيد:

1-در انتخاب نام فقط از حروف، اعداد و خط تيره استفاده کنيد.

2-نام انتخابی نمی تواند از 3 کاراکتر کمتر باشد و همچنين نمی تواند با خط تيره شروع شده يا پايان پذيرد.

3-در انتخاب نام نمی توان از کاراکتر Space استفاده نمود . و تفاوتی ميان حروف کوچک و بزرگ وجود ندارد.

4- حداکثر تعداد حروف مجاز برای نام های با پسوند com , net , org  شصت و هفت کاراکتر و برای بقيه پسوندها بيست و دو کاراکتر می باشد.

5- يک نام مناسب بايد حتی الامکان کوتاه باشد . کوتاه بودن نام دامنه دارای دو مزيت است : اول آنکه بدون خط ا می توان آن
را هجی کرد و دوم اينکه به سادگی در ذهن باقی می ماند.

 

اشتراک این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *