مقالات

اموزش طراحی سایت با دریم ویور |حذف و راه اندازی وب سایت (قسمت6)

قسمت 6  طراحی وب سایت با دریم ویور چگونه یک وب سایت را حذف ویا راه اندازی کنیم

اگر در سا يتی را در برنامه د يگر ايجاد کرده باشيد (مانند Frontpage ) نمی توانيد مستقيما آن را به عنوان يک  طراحی سايت قابل ويرايش در برنامه فوق بکار ببريد، و به صورت فايلهای معمولی HTML در اين سايت نشان داده می شود. برای اضافه کردن يک سا يت موجود به پنل File از منوی  Site گزينه  Manage Site را انتخاب کرده و کليه مراحلی را که در روند ا يجاد يک سايت جديد عنوان شد را دنبال کنيد با اين تفاوت که در هنگام تعيين پوشه سايت محلی (مرحله 6) پوشه سايت مورد نظر را انتخاب کنيد.

حذف يک وب سايت موجود

زمانی که میخواهيد يک وب سايت را حذف کنيد، ابتدا بايد از منوی Site گزينه Manage Site را انتخاب کرده سپس در کادرمحاوره ای بازشده روی نام سايت مورد نظر کليک کنيد و در مرحله آخر گزينه Remove را کل يک کنيد. پس از انجام ا ين کار توسط کادر محاوره ای از شما سؤال می شود که آيا قصدحذف کردن سايت را داريد يا خير؟ با انتخاب گزينه Yes وب سایت مورد نظر پاک می شود.

لازم به ذکر است که با انجام ا ين کار تنها نام وب سايت مورد نظر، از ليست سايتهای موجود در برنامه دریم ویور حذف شده است و فايل ها و پوشه های آن هنوز در سيستم موجود می باشد.

مقدمات راه اندازی يک  وب سايت  در اينترنت

زمانی که به کمک برنامه دریم ویور  طراحی وب سايت محلی خود را ايجاد و سپس طراحی کرديد، وقت آن می رسد که آن را به يک سرور راه دور منتقل کنيد تا ديگران بتوانند از آن استفاده کنند.راه -ندازی-طراحی-وب-سايت-در-اينترنتاندازی يک سايت وب در اينترنت

1- همان طور که در شکل مشاهده می کنيد کامپيوتر شخصی يک سايت محلی ايجاد و کامل شد، بايد آن را به يک سرور راه دور انتقال دهيد تا زمانی که کاربری در صفحه مرورگر خود آدرس سایت را وارد کرد سرور آن را به مرورگر کاربر ارسال کند.

مراحل راه اندازی کردن يک سايت :

1-طراحی سایت و ايجاد سايت روی سيستم شخصی ( سايت محلی)

2-ارسال سايت به يک سرور راه دور بعد از طراحی و ايجاد کامل سايت ، (سرور راه دور در واقع محلی است که کامپيوترهای ديگر از سراسر دنيا به آن متصل شده و می توانند به اطلاعات آن دسترسی پيدا کنند )برای انجام چنين کاری احتياج به عوامل مختلفی به شرح زير داريد: يک فضا بر روی سرور راه دور(حدود 100 mb )

3- انتقال فايلها به سرور راه دور، که می توان از يکی از روش ها مثل FTP استفاده کرد.

4-بعد از ا ين مرحله، سايت شما در سرور راه دور نگهداری می شود و هر زمان که کاربر آدرس آن را به سرور ارسال کند،صفحه اصلی سايت را در مرورگر خود مشاهده خواهد کرد.

نکته: هر زمان که تغييرات جديدی را در سايت خود اعمال کرديد، (به بيان ديگر سا يت را برو زرسانی کرديد) فقط کافی است بعد از انجام تغييرات در سايت محلی، فا يلهای اصلاح شده را مجدداً به سرور راه دور ارسال کنيد.

اشتراک این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *