مقالات

تالاب سولقان | جاذبه های گردشگری در شهرکرد

با وب سایت الو وب قصد داریم یکی از  جازبه های گردشگری در چهار محال را معرفی کنیم . هم برای دوستان احل طبیعت و یا کسانی که قصد طراحی وب سایت در شهرکرد را دارن برای جذب توریست.

تالاب سولغان:  سولقان در نزدیکی گندمان در استان چهار محال و بختیاری شهرکرد  قرار دارد. این تالاب با مساحت 120 هکتار  بیش از 9  کیلومتر مربع مساحت دارد که عمق اب بیشتر 1 متر میباشد .

این تالاب زیبا و با شکوه در 60 کیلومتری شهرکرد و در قسمت جنوبی استان چهار محال در جاده شهرکرد به خوزستان قرار گرفته و دارای طبیعتی بی نهایت زیبایی است. حضور عشایر خون گرم  ومهاجرت و زیست پرندگان مهاجر و شکوفه گلهای رنگارنگ در برخی فصول سال زیبایی به خصوص در بهار زیبایی این مکان را چند برابر کرده. تالاب از دو بخش شرقی و غربی تشکیل شده.

تالاب سولقان در زمان پر آبي يكي از مناطق ارزشمد زادآوري پرندگان آبزي و مهاجرت پرندگان گونگونی بوده.امروزه  به دلیل بی توجهی و بهرببرداری پیش از اندازه از اب و زمینهای منطقه از تعداد پرندگان مهاجر بسیار کمتر شده. قبل تر محل مناسبی  برای زندگی انواع پرندگان  بوده و انواع مختلف پرندگان مهاجر رابه خود جلب میکرد میتوان به انواع پرندگان مانند چنگر، یوزگنبی، قورقور و قزل غاز اشاره کرد.

در اخر بگم با هر سه روش جاده ( جاده بلداجی ) و  هواپیما ( تهران به شهرکرد) و قطار  از تهران میتوانید صفر کنید. 

سولقان

طراحی-وب-سایت-در-شهرکرد

طراحی-وب-سایت-در-شهرکرد-طراحی اپلیکیشن

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *