مقالات

اموزش-php-طراحی-سایت-الو وب

کامنت و چاپ در php جلسه 5

شروع کد:

 

برای دو حالت بالا لازم که شما برید و تنظیمات php تغییر بدید برای این کار شما میتونید به تنظیمات php_ini مراجعه کنید که مربوط به تنظیمات ساختاری php میباشد مطابق شکل زیر در پنجره باز شده کلمه short_open_tag راسرچ کنید در خط زیر ان Default Value: On نوشته شده که به صورت کامنت میباشد که شما باید ; کامنت را ورداشته تا از شورت کدهای دیگر برای پروژه های خود استفاده کنید.

روش دوم – 

روش-دوم-استفاده-از-شورت-کدها-در-php

خوب حالا ببنیم چطوری کد را  کامنت میکنن ؟ sheft+/  با استفاده از موس کد را مارک کنید سپس sheft+/  را بزنید که ما از این روش استفاده نخواهیم کرد.

زمانی که ما بخواهیم سرور سایت قطعه از کد را نخواند از // استفاده میکنیم . ایین  کار زمای استفاده میشود که ما بخواهیم برای خودمون نکته برداری کنیم مثلا زمانی هست که شما میخواهید روی یک پروژه به صورت گروهی کار میکنیم این کامنت باعث راهنمایی دیگر همکاران شما خواهد شد . اما مدلهای دیگری نیز برای کامنت کردن کد وجود دارد مانند کد زیر 

نکاتی در مورد اسم فولدر ها در پروژه ها طراحی

1- هیچوقت اسم فولدر رو با عد شروع نکنید باید با حروف انگلیسی باشه ولی در ادامه میتونید از حروف استفاده کنید

2- هیچ وقت از فاصله استفاده نشود مثلا از فولدر ننویسم web design esfahan باید به این گونه نوشت web_design_esfahan

نکاتی در مورد خود کدها 

هیچ از حروف بزرگ در کدها استفاده نکنید ولی در زبا ن sql از حروف بزرگ هم استفاده میشود و یا در زبان جاوا اسکریپت از حروف بزرگ نیز استفاده میشود

دستور چاپ

با استفاده echo شما میتونید یک مقداری رو چاپ کنید در خط اول جواب میشود 30 و یا در خط دوم که مقدار ان در ” ” دو تا کتیشن میباشد و جواب ان میشود the best seo esfahan اما نکته که هست همیشه علامت  ;  یادتون نره بزاری . برای نشان دادن کد در مرور گر لازم شما در مرور گر خود به لوکال هاست مراجع کنید و یا به ادرس 127.0.0.1 مراجعه کنید که در اموزشهای قبلی به این ادرس اشاره شده.

تابع print میاشد

میتونید از html استفاده کنید که مقادیر در سطرهای جدا نشان بده html در ” و یا ‘ نوشته میشود.

یه سری نکته پروژهای طراحی سایت خودتون را حتما داخل روت فولدر در پوشه www باشد

برای دیدن کد به صورت سریع در مروگر میتونید از شورت کات alt+tab استفاده کنید و با موس کار نکنید تا سرعت کار بیشتر بشه

اشتراک این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *