مقالات

اموزش-php-طراحی-سایت-الو وب

چرا php را یاد بگیریم ؟

سلام به همه جوجه برنامه نویس ها که به دنبال یادگیری زبان شیرین php هستند من در جلسه گذشته به دلایل یاد گیری این زبان را توضیح دادم اما شاید هنوز هم برای شما سوال وجود دارد یا اینکه خیلی تحقیق و برسی کردید که چه سایت های اختصاصی رو میشه با این زبان نوشت اما بزارید من یک سری توضیح راجب این که چرا نیاز به یادگیری php داریم.

در سالهای نچندان دور سایتهای وجود داشت به نام استاتیک یعنی اینکه اگر کارفرما شما میخاست محتوایی در سایت هر چند کوچک تغییرات بده باید به برنامه نویس سایت ارجاء میداد و بعضی اوقات این کار هر روز ادامه داشت و این عمل نیاز به هزینه بسیار زیادی داشت. سایت استاتیک قابلیت ذخیره اطلاعات در دیتا بیس خودشون رو هم  حتی نداشتن فرض کنید سایت خدمات شرکتی برای مشتری طراحی میکردید این سایت قابلیت ارسال مدارک یا ثبت نام یا ثبت سفارش هم نداشت. پس مشتری این گونه وبسایتها کم شد و به جای ان طراحی سایتهای داینامیک آمد.

برای ساخت این سایت ها زبانی که شما باید یاد بگیرید php میباشد این زبان میاد اطلاعات را از سایت میگیره و در پایگاه داده ذخیره میکنه در واقع ما اون قالب سایت رو به پایگاه داده اتصال میدیم و یکی مورد بسیار مهم اینکه یک پنل مدیریتی درست میکنیم که خود طراح و هم مشتری به راحتی بتونه اطلاعات رو داخلش قرار بده یا پاک کنه موارد از قبیل عوض کردن رنگ – جابجا کردن المان های سایت – گزاشتن انواع محتوا – بینهایت ایجاد برگه یا گالری تصاویر و…. پس با این زبان میتونید انواع فرم ، اتصال سایت به درگاه بانکی ، گرفتن امار ، اطلاعات حسابداری و .. دست پیدا کرد .

یکی از موارد پر کاربرد در کشور اتصال سایت به پنل های sms – درگاه بانکی – سیتمهای فیش حقوقی – گرفتن api –  ارز دیجیتال قیمت طلا و ارز میباشد.که تمامی با این زبان دست یافتنی است. نکته دیگر درامد میباشد. هنگامی که مشتری سفارش طراحی سایت اختصاصی میکنید تنها بار اول سختی طراحی دارد از سفارش های دیگر کار شما راحتر میباشد چرا که بالق بر 60%-50 % سایت میتونید از پروژه قبلی کپی پیست کنید و تنها مقادیر ان را عوض کنید توجه کنبد و درامدی در حدود 10 الی 30 میلیون و در مواردی دیگیر nnn میلیون تومان میباشد. پس نگاهی که شرکتها طراح به برنامه نویس php دارن نسبت به کسی که قالب های امده ادیت میکنه خیلی متفاوت میباشد.

پس با چند سال کار و زدن انواع پروژه  شما میتونید به فردی توانمند تبدیل شوید یه مورردی که هست معمولا کسانی که برنامه نویسهای قوی هستند خودشون تایین میکنند که دستمزد انها در این شرکت یا برای فلان پروژه چقدر است. بعد از مدتی پروژه های شما به حدی زیاد میشود که شما فرصت انجام همه انها را نخواهید داشت یه موردی که با باید بگم بهتون طراح سایت تو ایران زیاد هستند ولی کار بلد داخلشون بسیار کم میباشد. شما به جای اینکه وقت خودتون رو سایت های ارزان بزارید و هر بار دستتون بند این باشه فلان جاش چرا خراب شده یک سایت اختصاصی طراحی کنید و درامد چندین برابر بکنید.منظور من از سایتهای اختصاصی پروزه هایی میباشند که با قالب های امده دست یافتنی نیستند و نیاز به مهارت و خلاقیت فردی دارد.

اشتراک این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *