مقالات

طراحی سایت با دریم ویور |پيوند نواحی حساس(قسمت12)

در این قسمت از  طراحی سایت قابليت نواحی حساس ا ين امکان را فراهم می سازد تا بتوان هر بخش از تصوير را به يک محل خاص پيوند داد . به عنوان مثال نقشه اگر تصوير نقشه کشور را داشته باشيد و بخواهيد با کليک کاربر روی استان خاصی ، به  وب سايت و يا صفحه مربوط به آن منتقل شود بايد از قابليت نواحی حساس يا همان Hotspots استفاده کنيد.

برای انجام ا ين کار ابتدا بايد تصويرنقشه کشور را ، در صفحه قرار دهيد. سپس در کادرمحاوره ای خصوصيات در کادر متنی مپ يک نام برای ناحيه  Hotspots خود وارد کنيد.پيوند-با-نواحی-حساس

به عنوان مثال می خواهيم زمانی که کاربر اشاره گر ماوس را بر روی شهر تهران قرار داده و کليک می کند وارد سايت  www.tehran.ir شده،و اطلاعات کافی در باره اين شهر را مطالعه کند، به همين منظور در کادر map نام ناحيه حساس tehran می گذاريد ،سپس يکی از آيکون های مربوط به Hotspots را tehran می گذاريد ،سپس يکی از آيکون های مربوط به Hotspots  (شکلهای دا يره، مربع، چند ضلعی) را که در ز ير کادر Map قرار دارد انتخاب کرده و ناحيه مربوط به شهر تهران را روی تصوير مشخص می کنيد.

طراحی-سایت--پيوند-با-نواحی-حساس
طراحی-سایت–پيوند-با-نواحی-حساس

بعد از رها کردن اشاره گر ماوس مشخصات محدوده انتخابی در کادرمحاوره ای خصوصيات ظاهر می شود . در اين مرحله در کادر link آدرس وب سايت مورد نظر (http://www.tehran.org) را وارد کنيد. دکمه f12 را فشار دهيد تا کادرمحاوره ای مرورگر باز شود، مشاهده خواهيد کرد زمانی که اشاره گر ماوس از روی شهر تهران عبور می دهند، تغيير شکل داده و در صورت کليک کاربر وارد سايت مربوط به معرفی شهر تهران می شود.

اشتراک این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *