مقالات

چشمه-دیمه-تفریهی-و-گردشگری-شهرکرد

چشمه دیمه در شهرکرد | مکان های مسافرتی و گردشگری در چهارمحال

با طراحی وب سایت الو وب در خدمت شما هستیم قصد دارم یکی از مکانهای بکر و طبیعی  در چهار محال به نام چشمه دیمه به شما دوستان طبیعت دوست و کسانی که میخاهند در سراسر استان با ایجاد طراحی وب سایت شهرکرد  کسب درامد کنند را به شما معرفی کنم.

الان 2 فروردین 1396 هست اول بهار فصل شکوفه ها یکی از مکانهای مسافرتی در شهرکرد که نیاز به زمان  و هزینه کم دارد چشمه دیمه در استان چهار محال میباشد . سرچشمه اصلی زاینده رود در اصفهان است. قبل ازایجاد تونل های کوهرنگ در 12 کیلو متری چلگرد در مجاورت روستای دیمه واقع شده و تا مرکز استان حدود 100 کیلو متر فاصله دارد.

زیبایی ها این روستا مثال زدنی است . خانه ها و وجود زمینهای کشاورزی و لحجه بختیاری کوچ عشیار و زندگی ساده مردم و خون گرمی مردم این منطقه را خیلی خاص کرده و ابدن حس غریبی را در ما ایجاد نمیکند.

پس از هوا، ضروری ترین عنصر حیات آب است. به همین دلیل دسرسی به اب پاک مخصوصا برای کلان شهر ها دغدغه بزرگی هست اب چشمه دیمه بی شک جز بهترین اب های طبیعی در دنیا میباشد و از ویژگی های درمانی این اب میتوان به مرطوب نمودن هوا در ریه ها / تنظیم دمای بدن / دفع سموم بدن / تسکین انواع عارضه ها کاهش کمردرد، شادابی و طراوت پوست اشاره کرد.

عمیق ترین قسمت چشمه حدود ۲ متر است.چشمه دیمه به عنوان هشتاد و چهارمین اثر ملی طبیعی ثبت کرده اند. و بیشتر فامیلهای احالی محلی میتوان به پبدنی و حیدری اشاره کرد دو طایفه بزرگ ایل بختیاری .

چشمه دیمه مکانی توریستی و مسافرتی  است امکانات تفریهی مانند وجود الاچیق امکانات پزیرایی و سرویس بهداشتی را نیز دارا میباشد.

شب هم میتوانید در مراکز اقامتی در اطراف چشمه دیمه بمانید ویا میتوانید در شهر کوهرنگ هم اقامت کنید.

در اطراف چشمه مراتع و زمینهای حاصلخیز، درختان بلوط، و دیگر درختان که در مناطق سردسیر هستن  به چشم می خورند.

وجود حیواناتی مانند گرگ، روباه، شغال، کفتار و پرندگانی همچون کبک نیز در این منطقه است.  البته تولید ماهی قزل آلا خوش مزه و ارزان را به ان اضاف کنید. در اخر اینم اضاف کنم شب ها در تابستان کمی سرد است و زوزه گرگها به گوش میرسد که همین عوامل اقامت در این منطقه را حیجان انگیز میکند. وجود ماهی قزل الا هوای پاک اب معدنی بی نظیر و جازبه های گردشگری متنوع ممکن است شما را به فکر راه اندازی یک سایت اژانس مسافرتی بی اندازد به امید دیدار شما .

 

دریاچه-دیمه-شهرکردتفریهی-و-گردشگری

 

 

 

طراحی-وب-سایت-در-شهرکرد

طراحی-وب-سایت-در-شهرکرد-طراحی اپلیکیشن

 

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *