مقالات

طراحی وب سایت تاریخی و باستانی

طراحی وب سایت تاریخی و باستانی

در این پست قصد معرفی گو شه ای از اثار باستانی و تاریخی در مناطق بختیاری و شهرکرد دارم که چگونه به وسیله ان به فکر سفارش وب سایت در شهرکرد و به طبع کسب درامد برسیم.

در مناطق مختلف بختیاری و شهرکرد اثار و نشانه های بسیاری از دوران باستان به چشم میخورد .یکی از این اثار تپه های کهن و باستانی بر جا مانده در منطقه است. در مناطق سرد سیر تپه هایی وجود دارند که ساخت دست انسان است و از خاک یک دست و بدون سنگ تشکیل شده است .تپه های منطقه پرک که محل سکونت گاه مردم پبدنی است. که در میان مسیر این تپه ها واقع شده اند که تپه هایی قبل و بعد از ان نیز بنا شده بودند.که خود باعث جذب گردشگر به این منطقه میشود . با یک وب سایت شیک وزیبا در ادامه باید بگم با برسی و کنکاش اولین تپه در منطقه مرغ ملک و اخرین ان در چلگر در چهار محال بختیاری میباشد. این تپه ها با مسافت هایی کم و زیاد اما مشرف به هم ساخته شده اند به طوری که از فراز هر یک تپه ی بعدی به خوبی قابل مشاهده است. شما میتوانید با گرفتن عکس از منطقه و گزاشتن ان درسایت و یا اپلیکیشن دیگران را به این منطقه جذب کنید.

از طرف شرق منطقه تنگ گزی اولین تپه ی مرغ ملک است که مشرف بر سودجان قرار گرفته است . تپه دوم تپه ی اورگان و تپه سوم در روستای احمد اباد تعداد این تپه ها 9 عدد میباشد.بعضی از این تپه ها بر روی کوه ها ساخته شده وبه مرور زمان و به علت کمی حجم وساختمان و یا به دست انسان از بین رفته و نشان و اثاری از ان به جا نمانده

بر بلندای این تپه برج های دیده بانی ساخته شده  و بخشی زیین ان نیز مکانی و جاه هایی برای استراحت انسان و نگهداری اسب ها در نظر گرفته شده بود . این تپه ها قله ها ایستگاه هایی برای استراحتگاه چاپاران و تعویض پیک ها و نیروی نظامی تامین کننده و امنیت راه ها و منطقه بوده اند. علاوه بر این از برج های ساخته شده بر بلندای تپه ها جهت اطلاع رسانی  سریع فوری و ااضطراری برای رد بدل کردتن ارسال پیام با علایم خاص بوده اند. در شب از شعله ها ی فروزانش اتش ودر روز از دود برای فرستادن پیام بهره میبردند.قدمت این تپه ها باستانی به دوران هخامنشی برمیگردد .  با وجود چنین پتانسیلی در شهرکرد شما میتواند با ایجاد وب سایت باستانی  و گزاشتن این تپه ها و بسیاری دیگر از اشیاء به جا مانده باعث جزب گردشگر شوید.

طراحی-وب-سایت-تاریخی-و-باستانی5

طراحی-وب-سایت-تاریخی-و-باستانی5

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *